Läänemaa Koja töö- ja huvireis Harjumaal.

24.-25. septembril toimus Läänemaa Puuetega Inimeste Koja (Koda) seminarnõupidamine Laitse Rallypargi puhkemajas. Seminar oli mõeldud ühingute aktivistidele sotsiaalvaldkonda puudutava informatsiooni edastamiseks. Lisaks seminariteemadele said liikmed tutvuda Laitse vaatamisväärsustega.
Laitse Rallyparki jõudes tutvustas omanik Üllar Suvemaa vanaautode näitust. Kollektsioonis on pea 50 iludust: tõldautod, BMW, NL-aegsed ja USA-raud (Chevrolet).
Esimese päeva seminari teema: Sotsiaalabi ja -hooldustöö probleemid ja mured Läänemaal, mille esitas Koja tegevjuht Jaak Pihlakas. Pikemalt oli juttu Koja tulevikust ja rahastamisest ning kuidas aktiviseerida ja toetada ühingute tegevust.
Teise päeva seminari juhtisid Haapsalu aselinnapea Kaja Rootare teemal: Haapsalu sotsiaaltöö mured ja tulevikusuunad ja Haapsalu Sotsiaalmaja direktor Serli Küünarpuu teemal: Haapsalu Sotsiaalmaja tegevuse tulem, tulevikusuunad. Seminari kokkuvõtete tegemisel esitati küsimusi ja uusi mõtteid puuetega inimeste elukvaliteedi parandamiseks. Murevõtmeks jäi õhku rippuma, et napib aktiivseid ja teotahtelisi inimesi, kes oleks ühingute eesotsas aitamas puuetega inimesi.
Kahe tööpäeva lõpetuseks saime trikiautoga testida oma oskusi Rallypargi slaalomirajal. Autoga pööret sooritades tuli rooli keerata vastupidiselt suunale.
Koju sõites külastasime Laitse Graniitvillat ja Laitse lossi kõrval rajatud madalatest elupuudest kuplikujulist hekklabürinti, mis kannab nime „Tuhande tuti mägi”.
Mõttetalgute pidamine on vajalik, sest koostöös peitub jõud ja jagatud mure on pool muret.
Suur tänu Kojale ürituse korraldamise ja uute kogemustepagasi täiendamise eest!

Tiiu Leidsalu

Läänemaa Nägemisvaegurite Ühingust