Haapsalu Toidupank

Haapsalu Toidupank on loodud 14. märts 2011. Praegusel hetkel abistab Haapsalu Toidupank iganädalaselt ligikaudu kolmesadat inimest üle Läänemaa, kuid vaesuspiiril elavaid kodanikke on palju, palju rohkem.

Haapsalu Toidupangal on väga suur rõõm kui Läänemaa ettevõtjad tulevad sotsiaalse vastutusega kaasa ja leiavad võimaluse Toidupanga abistamiseks.

Haapsalu Toidupank vajab abi ruumide ülalpidamiseks, auto hoolduseks ja kütuse soetamiseks. Abi on võimalik anda tehes annetus Läänemaa Puuetega Inimeste Koja kontole Swed pangas EE582200221052303929 Kui soovid annetusele lisada sihtotstarbelisust, kütuse autohoolduse või ruumide ülalpidamiseks, siis pane ülekande selgitusse nt. SIHTOTSTARBELINE ning märksõna, millist sihtotstarvet silmas peate.

Haapsalus annetavad toidukaupa järgmised poed: Rimi, Mini Rimi, Coop  ja pagarikojad: Müüriääre Pagar, Sõõriku Sõbrad ja Aliide Pagar, iga nädal toome kaupa ka Tallinna Toidupanga laost. Selveri kauplusesse on üles seatud toidukogumise automaat, kuhu saavad inimesed igapäevaselt annetada poest ostetud toidukaupa.

 Selleks, et toitu üha vähem raisku läheks ja abi võimalikult paljude abivajajateni jõuaks, loome uusi võimalikke kontakte poodidega ja ka tootjatega, kes on nõus puuduses leibkondi abistama ja toidu äraviskamist vähendama.

Haapsalu Toidupangal on toidu veoks kaubik. Jaama 11 olevates Toidupanga ruumides on kolm sügavkülmikut, üks suur ja kaks väiksemat tavakülmikut. Nende abil suudame toitu vähesel määral säilitada, kui abivajajate kontaktini ei jõua koheselt pärast annetuse saamist.

Toidupangalt toiduabi saamiseks pöörduvad leibkonnad kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole, seal kontrollitakse inimeste toimetulekut ja moodustatakse nimekirjad, mille alusel väljastatakse toiduabi. Lisaks on meie partnerid Läänemaa Puuetega Inimeste Koda, Läänemaa Suurperede Liit, Innokas, Haapsalu Kutsehariduskeskus ja erinevad Haapsalu varjupaigad, kuhu toimetame kiiresti riknevat toidukaupa, ikka selleks, et abistada raskemas olukorras olevaid ühiskonnakaaslasi.

Koordinaator:

Anu Aljaste Sits

anualjaste@gmail.com

telefon 53467713

https://www.facebook.com/HaapsaluToidupank